Dzień EkoDziecka - Dni dla Natury 2000 w Gminie Kaliska, 2015

DSC 0620
W dniu 31 maja na stadionie przy Zespole Szkół Podstawowych w Kaliskach miała miejsce impreza z okazji Dnia Dziecka – Ekodziecka w ramach Dni dla Natury 2000 w Gminie Kaliska. Celem imprezy była edukacja ekologiczna dzieci, ale również dorosłych mieszkańców gminy Kaliska, a także turystów odwiedzających gminę.

Tydzień przed imprezą został ogłoszony konkurs na Eko Obraz, na który wpłynęła ogromna ilość wspaniałych prac. Konkurs został rozstrzygnięty w trakcie festynu, a wszystkie prace zostały nagrodzone i zaprezentowane uczestnikom festynu.
Podczas imprezy na specjalnie przygotowanym stoisku prowadzone były liczne konkursy w formie zagadek ekologicznych m.in. rebusy czy układanka zdań. Ciągle przewijala się tematyka związana z siecią NATURA 2000 i obszarem "Bory Tucholskie", na którym znajduje się gmina. Dzieci dobrze zaznajomione z ekologią, popisały się niesamowitą wiedzą, za co otrzymały upominki.
Ponadto podczas festynu dzieci mogły za darmo korzystać z wynajętego parku rozrywki i wielu innych atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

Wszyscy uczestnicy bawili się doskonale, a przy okazji wszyscy mogli zdobyć lub pogłębić ekologiczną wiedzę. Dzieci były bardzo zadowolone.

Beata Sikora
Urząd Gminy w Kaliskach

DSC 0589 DSC 0592 DSC 0593 DSC 0594 DSC 0596 DSC 0609 DSC 0613 DSC 0615 DSC 0617 DSC 0619 DSC 0623 DSC 0624 DSC 0627 DSC 0631

Organizatorzy:   Dofinansowanie