Zajęcia terenowe "Bogactwo gdańskiej przyrody" 2018

20150911 183854 nowe
Liga Ochrony Przyrody Okręg w Gdańsku serdecznie zaprasza wszystkich miłośników przyrody oraz pieszych wycieczek do udziału w zajęciach terenowych pt: "Bogactwo gdańskiej przyrody", które odbędą się dnia 14 lipca 2018 roku (sobota) o godz. 10:00, a rozpoczną się obok parkingu przy Kuźni Wodnej w Gdańsku-Oliwie (ul. Bytowska 1).

Jeśli lubisz aktywnie spędzać czas, poznawać swoje najbliższe otoczenie, pogłębiać wiedzę przyrodniczą na temat płazów i gadów  lub po prostu jesteś miłośnikiem przyrody serdecznie zapraszamy Cię do wzięcia udziału w naszych zajęciach.

Na zajęciach terenowych chcemy poruszyć problem ochrony płazów i gadów w Gdańsku. Herpetolog- mgr Tomasz Narczyński przedstawi uczestnikom podstawę biologii tych zwierząt, ich znaczenie w środowisku oraz gatunki występujące w Polsce wraz z charakterystycznymi głosami godowymi. W praktyce będzie to niesamowita okazja do nauczenia się rozpoznawania gatunków płazów i gadów występujących na terenie zajęć, obserwacji ich naturalnego środowiska, miejsca żerowania, zimowania oraz godów.

Czas trwania zajęć około 4 h.

Udział w zajęciach terenowych jest bezpłatny. Ze względów organizacyjnych konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie poprzez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod numerem 58-341-43-76, 698 796 612.

 

Na zajęcia obowiązuje strój terenowy, mile widziane kalosze :)

Ilość miejsc ograniczona.

Plakat: kliknij tutaj

 

urzd miasta gdask

 

Korzystamy z dofinansowania środków Miasta Gdańska 

 

Partnerzy:

stara oliwa logo rgb


 logo-pzd

 

facebook like logo 1 

 

logo glowne

 

Znaczek na rok
szkolny 2019/2020:

 znaczeklop

  

znak natury male

 

 

rodo-content-marketing-b2b