Relaks i warsztaty w Staniszewie

ww1W dniach 24-25 maja 2024 roku członkowie Powiatowego Oddziału Ligii Ochrony Przyrody uczestniczyli w dwudniowych warsztatach, które odbyły się w Kaszubskim Parku Krajobrazowym w Staniszewie. Brało w nich udział przeszło dwadzieścia osób. Warsztaty odbyły się pod hasłem: „Poznajemy Kaszubski Park Krajobrazowy. Ochrona przyrody i środowiska w ujęciu lokalnym”. Ich realizacja, to efekt współpracy Oddziału LOP w Chojnicach z Pomorskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku, a szczególnie z Panią dr Anną Kreft – konsultantem do spraw rozwijania zainteresowań i zdolności uczniów oraz edukacji przyrodniczej.

Pierwszego dnia, w radosnej atmosferze, mieliśmy okazję poznać uroki Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Braliśmy udział w rajdzie rowerowym po terenie parku. Przy pięknej słonecznej pogodzie, przy śpiewie ptaków oraz pośród szumu drzew, zachwycaliśmy się otaczającą naturą. Chociaż chwilami nie było łatwo, to dzięki przewodnikowi, który barwnie opisywał otaczającą naturę, zdecydowanie uznaliśmy, że było warto. To zaiste piękne i bogate przyrodniczo miejsce.

Drugi dzień spędziliśmy typowo warsztatowo. Poznaliśmy aktywne formy pracy z dziećmi i młodzieżą, które znakomicie wpisują się w realizację zadań z zakresu edukacji proekologicznej. Ponadto obrazowaliśmy plastycznie kwestię ekologii, ochrony środowiska i postaw proekologicznych.

Dla wszystkich uczestników to był wyjątkowy czas, w którym poprzez relaks i bezpośrednie obcowanie z naturą, zadbaliśmy o własny komfort psychiczny. Dodatkowo, nabyliśmy nową wiedzę, umiejętności i doświadczenia jakie wykorzystamy w pracy z dziećmi i młodzieżą                                                                                                                                     

 

Galeria:

ww3 ww4 ww5 ww6

 

                                                   

 

 

 

 

 

 

 

facebook like logo 1 

 

logo glowne

 

Znaczek na rok
szkolny 2019/2020:

 znaczeklop

  

znak natury male

 

 

rodo-content-marketing-b2b