Dzień Drzewa w Przedszkolu św. Jana de La Salle w Gdańsku 2014

Dzień Drzewa 25
10 października 2014 roku w Przedszkolu św. Jana de La Salle obchodzono Dzień Drzewa, zorganizowany przez Barbarę Ryll – opiekuna przedszkolnego koła Ligii Ochrony Przyrody.

Dzieci z grupy IV założyły zielone stroje, a wszyscy pozostali, zarówno przedszkolaki jak i wszystkie panie, zadbały o to, aby w ich ubraniach znalazł się jakiś element w zielonym kolorze. Dzięki takiemu barwnemu akcentowi wszystkie dzieci mogły odczuć, że obchodzimy szczególny dzień.
Krótka inscenizacja zaprezentowana przez dziewczynki i chłopców z IV grupy zwróciła uwagę dzieci na rolę drzew w naszym otoczeniu i konieczność właściwego traktowania naszych zielonych przyjaciół.
Film „Krecik w mieście", który wspólnie obejrzeliśmy po przedstawieniu, pokazał jak wyglądałoby nasze życie bez lasu.
Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor wręczyła dyplomy i upominki wszystkim uczestnikom konkursu rodzinnego „Moje drzewo", który został zorganizowany z okazji Dnia Drzewa. W holu przedszkola wszyscy mogli obejrzeć piękne i kreatywne prace, które wykonały dzieci z rodzicami na ten konkurs. Pojawiła się również dekoracja „Drzewa i ich owoce", prezentująca najbardziej znane gatunki tych roślin występujące w Polsce.
Mamy nadzieję, że ten dzień pozostanie w pamięci dzieci i skłoni wszystkich do refleksji, że drzewa są tą częścią przyrody, o którą należy szczególnie dbać i bez której życie na Ziemi byłoby niemożliwe.

Dzień Drzewa 2 Dzień Drzewa 6 Dzień Drzewa 1 Dzień Drzewa 7 Dzień Drzewa 21 Dzień Drzewa 23 Dzień Drzewa 22 Dzień Drzewa 24 Dzień Drzewa 26 Dzień Drzewa 28