Spotkanie z Leśnikiem w Przedszkolu św. Jana de La Salle w Gdańsku

6
W ramach „Spotkań z ciekawymi ludźmi" odwiedził dzieci 5 i 6 - letnie w Przedszkolu św. Jana de La Salle w Gdańsku P. Jerzy Krefft – leśnik, Naczelnik Dyrekcji Lasów Państwowych, a zarazem Prezes Zarządu Ligi Ochrony Przyrody.

Podczas prezentacji filmu przedszkolaki dowiedziały się co to jest las, kto w nim mieszka i czym zajmują się leśnicy. Wiedzą już, że m. in. leśnicy sadzą nowe drzewa, a wycinają stare i chore; pilnują, żeby w lesie nie palono traw i ognisk; kontrolują stan zdrowia zwierząt i dokarmiają je zimą; pilnują porządku w lesie i zajmują się jego ochroną.

Dzieci obejrzały również mundur leśnika. Dowiedziały się, że naszyte na nim zielone oznaki z wyhaftowanymi liśćmi dębu, oznaczają kim jest leśnik (np. czy jest nadleśniczym, leśniczym, czy zajmuje inne stanowisko).

Barbara Ryll
Opiekun Przedszkolnego Koła LOP