Szkolenie „Natura 2000” w Kartuzach 2014

fot. KPK
W dniu 04.11.2014 r. w siedzibie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego odbyło się szkolenie pt. „Zwiększenie kompetencji mieszkańców obszarów Natura 2000 odnośnie prac Zespołów Lokalnej Współpracy w ramach przygotowania do Planu Zadań Ochronnych".

Uczestnikami byli nauczyciele przyrody i pracownicy samorządowi z terenu powiatu kartuskiego.

Szkolenie przybliżyło uczestnikom idee działań "NATURA 2000". Prelegenci zwrócili szczególną uwagę na rolę społeczności zamieszkującej tereny "NATURA 2000" w realizacji zadań. Merytoryczna dyskusja pozwala sądzić, że wielu uczestników szkolenia włączy się w pracę Zespołów Lokalnej Współpracy.

Elżbieta Szyler
Prezes Oddziału Powiatowego
LOP w Kartuzach

fot. KPK 1 fot. KPK 2 fot. W.Lorbiecka fot. W.Lorbiecka 1

Projekt „Zwiększenie kompetencji mieszkańców obszarów Natura 2000 odnośnie prac Zespołów Lokalnej Współpracy w ramach przygotowania do Planu Zadań Ochronnych" organizowany jest przez Zarząd Główny Ligi Ochrony Przyprody, przy współpracy jednostek terenowych, a dofinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Przy organizacji szkolenia w Kartuzach zaangażowali się również pracownicy Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, za co serdecznie dziękujemy!

Więcej informacji o projekcie:

cz. 1 - kliknij tutaj

cz. 2 - kliknij tutaj