Wycieczka do Akwarium Gdyńskiego

ryll6
Dzieci z grupy II i III z Przedszkola Publicznego św. Jana de La Salle, 14 czerwca 2022 r.  pod opieką Barbary Ryll pojechały do Akwarium Gdyńskiego. Autokarowa wycieczka była sfinansowana przez Ligę Ochrony Przyrody Okręg w Gdańsku w ramach projektu dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Akwarium Gdyńskie posiada najdłuższe tradycje związane ze zbiorem i ekspozycją wodnej fauny i flory. Czterolatki obejrzały w 68 akwariach ekspozycyjnych, mieszkańców rafy koralowej, toni oceanicznej, gęstych tropików Amazonii oraz Morza Bałtyckiego.

Pięciolatki, jak prawdziwi naukowcy, uczestniczyli w warsztatach „Spotkanie z Morzem Bałtyckim”. W trakcie zajęć laboratoryjnych dowiedziały się, jakie zwierzęta mogą spotkać na plaży podczas spaceru i co żyje w przybrzeżnych wodach Bałtyku. Po warsztatach dołączyły do zwiedzających czterolatków.

Dzieci, pomimo tego, że mieszkają nad morzem, były zaskoczone wielką różnorodnością flory i fauny Bałtyku. Największe zainteresowanie wzbudziły bałtyckie małże, rekin i węgorz elektryczny. Przedszkolaki, już teraz wiedzą kto mieszka w bałtyckich muszlach i jak należy zachować się na plaży gdy spotkają „meduzę”, krewetkę czy inne bałtyckie zwierzątko.

ryll 1 ryll2 ryll3 2 ryll3 ryll5 ryll7 ryll8 ryll10 ryll11

WFOŚiGW w Gdańsku

Korzystamy z dofinansowania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku