XXI Gminny Konkurs Ekologiczny w ZS Charzykowy 2015

SAM 3558
Dnia 16 kwietnia 2015 roku w Zespole Szkół Charzykowy odbył się XXI GMINNY KONKURS EKOLOGICZNY . W tym roku przebiegał on pod hasłem: "Korzystaj z przyrody dla dobra przyrody – 5 lat Rezerwatu Biosfery" Bory Tucholskie".

Współorganizatorami konkursu byli:

• Park Narodowy "Bory Tucholskie"
  • Zaborski Park Krajobrazowy
  • Gminny Zespół Oświaty w Chojnicach
  • Nadleśnictwo Rytel
  • Liga Ochrony Przyrody – oddział powiatowy Chojnice
  • Fundacja Ekologiczna Ziemi Chojnickiej i Zaborskiej w Chojnicach

Tegoroczny temat konkursu był związany z pięcioleciem istnienia Rezerwatu Biosfery Bory Tucholskie" i miał na celu wypromować jego walory. W konkursie uczestniczyły reprezentacje pięciu szkół z gminy Chojnice. Uczniowie rozwiązywali testy dotyczące wiadomości o Parku Narodowym „Bory Tucholskie", Zaborskim Parku Krajobrazowym. Musieli się także wykazać znajomością drzew i krzewów budujących nasze lasy oraz znajomością zasad pracy leśnika. Każdy zespół z danej szkoły przygotował też plakat wykonany dowolną techniką w formacie A 1, który miał na celu zachęcenie innych uczniów do zwiedzania terenów Rezerwatu Biosfery Bory Tucholskie.

Pierwsze miejsce zajęli uczniowie SP Charzykowy, drugie SP Kłodawa, a trzecie SP Ostrowite. Konkurs przebiegał w miłej i serdecznej atmosferze. Na zakończenie wszyscy otrzymali nagrody ufundowane przez organizatorów. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy na kolejny konkurs za rok!!

Piotr Rynka
ZS Charzykowy