Zebranie Oddziału Powiatowego LOP Chojnice 2015

IMG 1358
Dnia 16 czerwca 2015 roku w Stacji Oceny Nasion w Klosnowie odbyło się wyjazdowe zebranie oddziału powiatowego Ligi Ochrony Przyrody w Chojnicach.

Dzięki uprzejmości gospodarza obiektu – aktywnego członka zarządu LOP w Chojnicach i pracownika Nadleśnictwa Rytel, Pana Marka Pałaszyńskiego, uczestnicy zebrania mogli się zapoznać z historią wyłuszczarni nasion oraz poznać techniki wyłuszczania nasion dawniej i dziś.

Pan Marek Pałaszyński zapoznał zebranych z różnymi szkodnikami lasu, sposobami walki z nimi oraz z technologią produkcji sadzonek w Lasach Państwowych. Przedstawiona również została oferta edukacyjna obiektu i nadleśnictwa Rytel. Po ciekawej wycieczce w wyłuszczarni sprawy bieżące przedstawiła Pani Prezes Sławomira Brunka oraz Wiceprezes Piotr Rynka. Uczestnicy otrzymali materiały edukacyjne LOP-u pomocne w codziennej praktyce szkolnej.
Podczas poczęstunku podsumowano edukację ekologiczną w bieżącym roku szkolnym. Uczestnicy spotkania przedstawili również swoje propozycje działań na nowy rok szkolny, które jeszcze bardziej uatrakcyjnią edukację ekologiczną w szkołach naszego regionu.

Sławomira Brunka
Piotr Rynka

IMG 1357 IMG 1328 IMG 1338 IMG 1340 IMG 1345 IMG 1349 IMG 1350 IMG 1353 IMG 1354 IMG 1355