Zebranie Oddziału Powiatowego LOP w Chojnicach, 2015

DSC00035
Dnia 27 października 2015 roku w Technikum nr 2 w Chojnicach przy ulicy Dworcowej odbyło się zebranie członków Ligi Ochrony Przyrody, którego celem było zapoznanie się uczestników z gatunkami inwazyjnymi roślin i zwierząt.

Pracownice Zaborskiego Parku Krajobrazowego, panie Justyna Rymon – Lipińska
i Grażyna Jaszewska, przedstawiły prezentację, w której omówiły gatunki obce występujące na terenie Polski. Następnie głos zabrał Pan Mariusz Grzempa - kierownik ZPK, który przedstawił działania w walce z tymi gatunkami oraz zachęcił do usuwania ich z własnych ogrodów i działek. Pracownicy ZPK przedstawili autorską publikację pt: "Obce gatunki inwazyjne? Nie, dziękuję! Kompendium wiedzy z zadaniami dla ucznia i nauczyciela". Każdy uczestnik spotkania otrzymał taki egzemplarz oraz plakaty do wykorzystania w codziennej praktyce szkolnej. Należy podkreślić, że współpraca z Zaborskim Parkiem Krajobrazowym owocuje licznymi wspólnie podejmowanymi działaniami na rzecz ochrony przyrody.

Pani Alina Górska przedstawiła ofertę CEN Słupsk dla nauczycieli przedmiotów przyrodniczych. Zachęcała do aktywnego udziału w zajęciach, których celem jest stworzenie platformy internetowej umożliwiającej nauczycielom dzielenie się swoimi pomysłami dotyczącymi edukacji ekologicznej.

Ostatnim punktem zebrania było przedstawienie wyników konkursów organizowanych przez LOP. Podsumowana została kampania edukacyjna „Bioróżnorodność Skarbem Pomorza", w której aktywnie uczestniczyły szkoły z naszego powiatu. Zwycięzcy oraz wyróżnieni otrzymali gratulacje i podziękowania.

Prezes Oddziału Powiatowego LOP w Chojnicach
Sławomira Brunka