Zebranie Oddziału LOP w Chojnicach 2016

DSC02204
Dnia 12 października 2016 roku w Technikum nr 2 w Chojnicach odbyło się spotkanie członków LOP oraz miłośników przyrody.

Więcej informacji w artykule.

Na początku zebrania Pani Prezes Sławomira Brunka powitała uczestników - zwłaszcza nowych członków naszej organizacji oraz zachęciła wszystkich do aktywnych działań na rzecz środowiska lokalnego w bieżącym roku szkolnym.

Następnie odbyła się prelekcja Państwa Brunka z Regionalnego Centrum Mikroorganizmów Brunka Natural na temat dobroczynnego wpływu mikroorganizmów na strukturę gleby, procesy mineralizacji szczątków organicznych oraz rozwój próchnicy glebowej. Uczestnicy spotkania mogli się przekonać jak ważne dla procesów biochemicznych są mikroorganizmy i jak duże spustoszenie w strukturze gleby niesie stosowanie nadmiernej ilości pestycydów.

Po wykładzie odbyła się dyskusja prelegentów z uczestnikami spotkania. Następnie pan Marek Pałaszyński przedstawił ofertę edukacyjną Nadleśnictwa Rytel, a Piotr Rynka zachęcił zebranych do udziału w kampaniach ekologicznych prowadzonych w bieżącym roku szkolnym.

Tekst: Sławomira Brunka,

Piotr Rynka