Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Płazy, gady - znam, lubię, szanuję..."

IMAG0431 nowe
Dnia 7 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 40 w Gdyni odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski  pt. "Płazy, gady - znam, lubię, szanuję...". Wzięła w nim udział liczna grupa uczniów z różnych poziomów nauczania.

Uczestnicy przygotowali różne wiersze związane z biologią, ekologią czy budową zarówno płazów jak i gadów.

5-osobowa Komisja Konkursowa w składzie:

- Anna Drozdzińska - Cielas - nauczycielka języka polskiego

- Bogumiła Zdrojewska - nauczycielka języka polskiego

- Dorota Manelska - nauczycielka języka polskiego

- Iwona Anna Maksimowska - nauczycielka biologii

- Joanna Konopka - pracownik LOP w Gdańsku

oceniała uczniów nie tylko pod względem doboru repertuaru, ale także zwracała uwagę na dykcję, modulację głosu oraz ogólne wrażenia artystyczne prezentowane przez uczniów.

Po prezentacji wszystkich uczestników Komisja Konkursowa udała się na obrady, uczniowie natomiast wraz z swoimi opiekunami zostali zaproszeni na słodki poczęstunek oraz krótką prelekcję "Płazy i gady Trójmiasta", którą wygłosiły pracownice biura Ligi Ochrony Przyrody Okręgu w Gdańsku Pani mgr Joanna Konopka oraz Pani mgr Marzena Zakonek. Panie prelegentki zwrociły szczególną uwagę na cechy charakterystyczne w budowie poszczególnych gatunków tych zwierząt, dzięki którym mogą zostać rozpoznawane.

W imieniu Zarządu Okręgu LOP w Gdańsku serdecznie dziękujemy Szkole Podstawowej nr 40 w Gdyni za zaproszenie do udziału w konkursie recytatorskim, było to dla nas nowe, ciekawe doświadczenie.

IMAG0433 nowe IMAG0435 nowe IMAG0438 nowe IMAG0443 nowe IMAG0444 nowe IMAG0445 nowe IMAG0447 nowe IMAG0448 nowe IMAG0450 nowe IMAG0453 nowe IMAG0454 nowe IMAG0456 nowe