Ferie z Ekologią Kulturą i Sztuką w Centrum Kultury Kaszubskiej Strzelnica 2016

DSC 0331
W czasie Ferii w Centrum Kultury Kaszubskiej Strzelnica przygotowano bogatą ofertę zajęć, warsztatów, filmów, gier i zabaw o tematyce ekologicznej skierowanej do dzieci, młodzieży oraz dorosłych mieszkańców Kościerzyny. W zajęciach uczestniczyło łącznie ponad 700 osób.

Uczestnicy zajęć poznali tajniki garncarstwa, lepiąc w glinie własne dzieła sztuki. Na warsztatach z plastyki dekoracyjnej wykonali bukiety kwiatów z bibuły. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się zajęcia, warsztaty, prezentacje oraz filmy o tematyce ekologicznej: papier czerpany - podczas których własnoręcznie wykonano piękne kartki ozdobne, ekosystem lasu, tropy zwierząt, ssaki naszych lasów, produkcja mydełek ekologicznych o różnych kształtach, kolorach i zapachach, gospodarka odpadami - segregacja, recykling. W czasie ferii odbyły się również warsztaty, gry oraz zabawy na temat odnawialnych źródeł energii, oszczędzania energii, które przeprowadziła Pani Marzena Zakonek - z Ligi Ochrony Przyrody Okręgu w Gdańsku.

Jedną z największych atrakcji ferii były warsztaty na temat pszczół: ich znaczenia oraz roli pszczół w życiu człowieka i przyrodzie które przeprowadzili specjaliści: Pan Andrzej Okrój z Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu i Pan Krzysztof Jezierski ze Stowarzyszenia Pszczelarzy.

W czasie zajęć odbyły się również warsztaty na temat obrączkowania ptaków a także rozpoznawania ich wieku, płci oraz wagi, a prowadzone były przez Pana Marcina Węsiora, orgitologa, pracowanika Zielonej Szkoły w Schodnie.

Wszyscy uczestnicy ferii spędzili wolny czas w miłej atmosferze, bawiąc się i jednocześnie zdobywając wiedzę i nowe umiejętności.
Na zakończenie wspólnych spotkań podczas ferii wykonanie kwiatów z bibuły, przygotowanie dań kaszubskich - pulki ze śledziem, różnych sałatek i ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz zabawy i gry na świeżym powietrzu.

DSCN6165 DSCF7173 DSCN6143 DSCN6183 praca w glinie P1180329 P1120672 P1120653 P1120541 P1120500 Odnawialne źródła energii- p M.Zakonek

DSC 0753 DSC 0816 DSC 1355 DSC 1367 DSC 1389