I Festyn dla osób niepełnosprawnych 2019

DSC 9189
W dniu 24 maja w Domu Pomocy Społecznej w Stawiskach odbył się Festyn dla Osób Niepełnosprawnych. W wydarzeniu uczestniczyły dzieci oraz młodzież. Festyn przebiegał pod hasłem Ekologia łączy pokolenia.

W ramach zadania przygotowano i zorganizowano festyn z zakresu ochrony środowiska, gospodarki odpadami, zmian klimatycznych dla osób niepełnosprawnych, a także dzieci i młodzieży uczącej się. Było to wspólne spotkanie dwóch pokoleń społeczności lokalnej z terenu powiatu kościerskiego. Uczestnicy mieli możliwość praktycznego działania i wymiany doświadczeń między dwoma pokoleniami społeczności.

Uczestnikom festynu przekazano informacje na temat: racjonalizacji gospodarki odpadami i zapobieganiu ich powstawaniu, prawidłowej segregacji śmieci oraz ich recyklingu, podstawowe zasady segregacji i zastosowanie ich w praktyce, z Eko znakami za pan brat, historia recyklingu, o działaniach proekologicznych na co dzień, produkty pakowane ekologicznie, produkty powstałe po recyklingu – własnoręcznie wykonanie przedmiotu z recyklingu i wykorzystanie go na co dzień. Przygotowano ćwiczenia w minimalizacji objętości odpadów – plastiku, butelek.

Celem festynu było kształtowanie postaw proekologicznych, po co segregujemy odpady, jakie korzyści płyną z segregacji.

Podczas festynu wykorzystano bogaty zestaw pomocy dydaktycznych: koło fortuny, kolorowe pojemniki do segregacji odpadów, plansze, różne przykłady odpadów w formie papierowej, prezentacje multimedialne czy karty pracy.

DSC 9014 DSC 9015 DSC 9037 DSC 9054 DSC 9055 DSC 9143 DSC 9145 DSC 9148 DSC 9151 DSC 9156

Korzystamy z dofinansowania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

WFOSiGW wersja kolor-01