Wycieczka do ZOO w Gdańsku Oliwie 2017

DSC 1222
W dniu 19 września 2017 roku uczniowie realizujący projekt innowacji pedagogicznej „Zobaczyć, zbadać, zrozumieć – nauka całkiem prosta" uczestniczyli w wycieczce do Ogrodu Zoologicznego w Gdańsku Oliwie.

Zajęcia edukacyjne w pawilonach dydaktycznych gdańskiego ogrodu zoologicznego należą do jednych z najbardziej atrakcyjnych zajęć. Zajęcia te rozpoczęły się od prezentacji biologii afrykańskich ssaków. W treści typowo teoretyczne wplecione zostały wątki typowo praktyczne – opowieści o badaniach naukowych, bardzo bogato udokumentowane materiałami zdjęciowymi. Uczniowie mieli okazję zobaczyć skórę lwa, czaszkę krokodyla, a także dotknąć skóry węża.

Po zajęciach uczniowie udali się na spacer po ogrodzie zoologicznym, podczas którego omówione zostały najbardziej istotne ciekawostki z życia zwierząt. Dzięki takim zajęciom młodzież może rozwijać pasje i zainteresowania, rozbudzać ciekawość poznawczą, a także spędzić przyjemnie czas na łonie natury i odpocząć od codzienności.

DSC 1207 nowe DSC 1211 nowe DSC 1225 nowe