Ekolicznik VI Edycja, 2019

29 listopada odbyła się w Sali Konferencyjnej Nadleśnictwa Wejherowo
VI już edycja konkursu matematyczno – ekologicznego „Ekolicznik".

W tej edycji zgłosiło się 5 drużyn ze szkół gminy Wejherowo: Bolszewo, Gościcino, Gowino, Góra i Nowy Dwór Wejherowski. Tradycyjnie uczniowie zmagali się z dwiema częściami konkursu: teoretyczną, polegającą na rozwiązaniu testu składającego się z 30 pytań zamkniętych, oraz praktyczną, odbywającą się w ogrodzie dendrologicznym przy Nadleśnictwie. W części praktycznej trzeba było rozpoznać gatunki drzew na podstawie liści oraz szyszek, a także wykazać się zdolnością szybkiego rozwiązywania zawiłych zagadek matematycznych. Dzięki hojności głównego sponsora – Nadleśniczego Nadleśnictwa Wejherowo p. Jacka Szulca – wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni. Pierwsze trzy drużyny z najwyższymi wynikami otrzymali bony podarunkowe do sieci Decathlon oraz upominki ufundowane przez Wójta Gminy Wejherowo p. Henryka Skwarło. Komisja konkursowa po zsumowaniu punktów z obu części konkursu ogłosiła wyniki konkursu. Zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu została drużyna z Bolszewa.

Bardzo cieszymy się, że inicjatywy podejmowane przez naszą szkołą i Zarząd Powiatowy Ligi Ochrony Przyrody cieszą się tak dużym uznaniem zarówno ze strony zapraszanych uczestników, jak i fundatorów nagród. Chcielibyśmy serdecznie podziękować pracownikom Nadleśnictwa Wejherowo za bardzo miłe przyjęcie w progach swojej firmy, a także za ufundowanie nagród i przygotowanie poczęstunku dla uczestników. Słowa podziękowań kierujemy na ręce p. Izabeli Pleskot, której osobiste zaangażowanie zasługuje na szczególne wyróżnienie. Na VII edycję Ekolicznika zapraszamy już w czerwcu.