Konferencja Terenowa do Akwarium Gdyńskiego 2019

wejherowo 1
Treści podstawy programowej z biologii nie trzeba realizować wyłącznie ze szkolnej ławki. Dowiedli tego uczniowie klasy 6 C i 6 E, którzy 11 grudnia uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Gdyńskiego Akwarium.

Zajęcia rozpoczęły się od przedstawienia najważniejszych grup bezkręgowców. Następnie udaliśmy się do sal laboratoryjnych, gdzie przy pomocy binokularów rozpoznawaliśmy pospolite gatunki bałtyckich bezkręgowców. Zajęcia praktyczne były przeplatane ciekawostkami z życia egzotycznych bezkręgowców, których w Bałtyku nie spotkamy. Każdy uczestnik otrzymał specjalną kartę pracy, na której zapisywał efekty swojej pracy.

Po zakończeniu zajęć udaliśmy się na zwiedzanie obiektów Akwarium. Mnóstwo ciekawych zwierząt, często rzadkich lub niebezpiecznych, zgromadzonych na stosunkowo małej powierzchni spowodowało, że wszyscy wrócili z bogato udokumentowanym fotograficznie bagażem.

wejherowo 2 wejherowo 3

Korzystamy z dofinansowania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

WFOSiGW wersja kolor-01