Relacja z Akcji Sadzenia Drzewek i Krzewów

sadzenie

przy Gdańskiej Autonomicznej Szkole Podstawowej

Inicjatywa lokalna pod partonatem Ligi Ochrony Przyrody w Gdańsku

Po udanej zbiórce pieniędzy w Gdańskiej Autonomicznej Szkole Podstawowej w Gdańsku, która miała miejsce w poniedziałek 23.04. (zebraliśmy 151 zł za co serdecznie dziękujemy) mogliśmy zwieńczyć obchody Dnia Ziemi zgodnie z naszym planem. W ostatni piątek kwietnia, dzieci z klas III c i III d z tej szkoły w asyście Pań Katarzyny Kamińskiej i Sylwii Kolmetz z Ligi Ochrony Przyrody (pod patronatem której zorganizowaliśmy naszą inicjatywę) posadziły na terenie szkoły lilaki, krzewy irgi oraz aksamitki, które dzieci z klas 0 - III GASP kilka tygodni temu posadziły w doniczkach w swoich salach.

Akcję sadzenia poprzedziła lekcja przeprowadzona przez Panie Katarzynę Kamińską i Sylwię Kolmetz. W czasie warsztatu dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę z zakresu flory i fauny leśnej, obejrzeć plansze, a na koniec wspólnie rozwiązać krzyżówkę. Wyjątkowa lekcja na pewno pozostanie dzieciom w pamięci, a zdobyte informacje przydadzą się w czasie wycieczek do lasu.

Maria Reliszko
nauczycielka świetlicy
GASP

Fotorelacja z wydarzenia - kliknij tutaj