Już jest!
"Chrońmy owady zapylające - naszych naturalnych sprzymierzeńców!"
W ramach działalności Szkolnych Kół LOP (w województwie pomorskim) poszukajcie różnych gatunków owadów zapylających. Opiszcie konkretny gatunek, czy kilka przykładów, rolę owadów zapylających w przyrodzie, albo przystosowania roślin do owadopylności, czy sposoby ochrony dzikich zapylaczy. Tekst nie może przekraczać jednej strony A4 czcionką Times New Roman, rozmiar - 12. Mile widziane, ale niekonieczne jest dołączanie zdjęć zapylaczy własnego autorstwa.
Najciekawsze opisy zostaną opublikowane na stronie internetowej www.lop.gda.pl oraz nagrodzone upominkami. Zgłoszenia prosimy nadsyłać drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. do 19 października 2012 r. podając Szkołę, w której działa Szkolne Koło LOP, Opiekuna, autorów pracy (grupa robocza) oraz dane kontaktowe Opiekuna lub Lidera grupy (najlepiej mail i telefon - aktualne!). Jedna grupa robocza nie może przekraczać 4 osób. Nie ma ograniczeń co do ilości prac zgłaszanych przez jedno Koło LOP.
O wynikach konkursu zwycięzców poinformujemy mailowo, bądź telefonicznie oraz zamieścimy na stronie internetowej www.lop.gda.pl.
Akcja edukacyjna związana z ochroną zapylaczy jest nawiązaniem do konferencji przyrodniczej pod hasłem „Sadźmy mądrze! Tnijmy z głową!" podczas, której jeden z bloków tematycznych będzie poświęcony ogrodom ekologicznym i ich roli w ochronie owadów zapylających. Więcej informacji już wkrótce!
Konferencja i znaczek-naklejka są realizowane w ramach zadania: "Z dziedzictwem przyrodniczym za pan brat. Kontynuacja aktywnej edukacji ekologicznej i informacji dotyczącej ochrony przyrody" współfinansowanego przez
Do druku: