Relacja z Leśnego Festynu Edukacyjnego w Sopocie 2012

zdjecie 027

Dnia 08 września 2012 roku na Placu Kuracyjnym w Sopocie odbył się już VII Leśny Festyn Edukacyjny. Również i w tym roku Liga Ochrony Przyrody w Gdańsku włączyła się w jego organizację.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z wydarzenia!

Podczas Festynu przy stanowisku Ligi Ochrony Przyrody w Gdańsku można było zapoznać się z działalnością naszego stowarzyszenia, porozmawiać o możliwościach współpracy z LOP. Najmłodsi brali udział w układaniu puzzli i grach planszowych poruszających tematykę alternatywnych źródeł energii, segregacji odpadów, prawidłowych nawyków służących oszczędzaniu wody i energii. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się EKOquiz oraz Energetyczny Piotruś. Każda osoba, która bawiła się lub grała z nami otrzymała upominek związany z przyrodą, ochroną środowiska, zachowaniami proekologicznymi, aby utrwalić zdobytą wiedzę i umijetności. Dodatkowo podczas imprezy zainteresowani podziwiali prace nagrodzone i wyróżnione w konkursach organizowanych przez LOP "Zwiastuny Wiosny', "Zielony Gdańsk' oraz "E cantu cognoscitur avis - Każdy prak po swojemu śpiewa".

Uczestnicy festynu mogli przejść ścieżką wiedzy dotyczącą funkcjonwania lasu i gospodarki leśnej przygotowanej przez Nadleśnictwa oraz poznać bliżej cenne walory przyrodnicze, historyczne i kulturowe Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych. Znalazło się i coś dla smakoszy w Leśnych Delikatesach.

Leśny Festyn to doskonała okazja do miłego spędzenia czasu na świeżym powietrzu w gronie rodziny i przyjaciół, a do tego zdobycia wiedzy przyrodniczej przekazywanej w przystępnej i ciekawej formie.

Dziękujemy serdecznie uczestnikom festynu za to, że dzięki nim impreza ta miała tak niepowtarzalny klimat!

Fotorelacja - kliknij tutaj