"Zróżnicowanie przyrodnicze na tle zróżnicowania architektonicznego Gdańska" - podsumowanie projektu 2013

witkowski

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z realizacji projektu dofinansowanego ze środków Gminy Miasta Gdańsk.

umowa dotacji nr RWB-W/2494/WPS/351/U-W.Bież/2013

W ramach zadania odbył się konkurs fotograficzny „Zróżnicowanie przyrodnicze na tle zróżnicowania architektonicznego Gdańska" kierowany do pełnoletnich mieszkańców Gdańska.

 

Komisja w składzie:
Zygmunt Gornowicz - artysta plastyk
Sylwia Kolmetz - przedstawicielka Ligi Ochrony Przyrody w Gdańsku
Dariusz Podbereski - przedstawiciel Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego
Wojciech Tysler - przedstawiciel Ligi Ochrony Przyrody w Gdańsku
Marcin Stanisław Wilga - fotografik przyrodnik

po obejrzeniu wszystkich nadesłanych prac przyznała:

I miejsce Michał Witkowski
II miejsce Jadwiga Mikołajczyk - Soroczyńska
III miejsce Magdalena Gołębiewska

oraz wyróżnienia:

Anna Borowicz
Józef Borowicz
Marcin Fedoruk
Aleksandra Krzyszewska

 

7 listopada 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 39 w Gdańsku odbyła się Sesja Przyrodnicza, będąca podsumowaniem konkursów organizowanych przez LOP Okręg w Gdańsku, m. in. konkursu „Zróżnicowanie przyrodnicze na tle Zróżnicowania architektonicznego Gdańska".

Najważniejszym punktem sesji było uhonorowanie zwycięzców. Laureaci konkursu "Zróżnicowanie przyrodnicze na tle zróżnicowania architektonicznego Gdańska" otrzymali nagrody pieniężne, a autorzy prac wyróżnionych ciekawe książki o tematyce przyrodniczej.

Na zakończenie organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników na Wernisaż prac. Wystawa pokonkursowa była prezentowana również w siedzibie Ligi Ochrony Przyrody w Gdańsku. Obecnie można ja oglądać w Siedzibie Rady Osiedla Oliwa.

Zwieńczeniem projektu jest kalendarz na rok 2014, w którym zaprezentowano najlepsze zdjęcia konkursowe oraz zaznaczono najważniejsze daty związane z ochroną przyrody/środowiska.

 

Zakładane cele realizacji zadania zostały osiągnięte. Poprzez organizację konkursu fotograficznego dla dorosłych mieszkańców Gdańska oraz wydanie i bezpłatne rozpowszechnianie kalendarza na rok 2014 r. zwróciliśmy uwagę mieszkańców Gdańska i turystów na bezcenne skarby przyrody gdańskiej, na niezwykłość środowiska przyrodniczego Gdańska na tle jego walorów architektonicznych. Prace konkursowe potwierdzają tezę, że przyroda jest nieodłącznym elementem miasta oraz sprawia, że Gdańsk staje się bardziej przyjazny mieszkańcom i turystom.

 

W tym miejscu pragniemy bardzo serdecznie pogratulować laureatom oraz podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w organizację zadania, bez pomocy których nie udałoby się całe przedsięwzięcie!

 

Podsumowanie projektu (pdf.) - kliklnij tutaj

 

Organizator: Patronat:  
logo_lop_male staraoliwa_ logo_white www.gdansk.pl_37139
 

 

 

facebook like logo 1 

 

logo glowne

 

Znaczek na rok
szkolny 2019/2020:

 znaczeklop

  

znak natury male

 

 

rodo-content-marketing-b2b