Leśny Festyn Edukacyjny 2015

DSCF3692
5 września 2015 roku na Skwerze Kościuszki w Gdyni odbył się Leśny Festyn Edukacyjny zorganizowany przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Gdańsku. Liga Ochrony Przyrody przygotowała z tej okazji stoisko edukacyjne.

Po raz pierwszy Leśny Festyn Edukacyjny odbył sie w Gdyni. Skwer Kościuszki okazał się wspaniałym miejscem na przeprowadzenie imprezy. Uczestnicy licznie zgromadzili się przy stoiskach. Czekało na nich wiele atrakcji. Między innymi pokaz maszyn leśnych HARWESTER, pokaz sokolników, warsztaty Art-Wood i Recyklingowe, naukę rozpoznawania grzybów. W czasie Festynu na scenie odbyły się występy artystyczne w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Lasów Państwowych, Zespołu Sygnalistów Myśliwskich "Jantar", Grupy taneczno - wokalnej z Pałacu Młodzieży w Gdańsku, Zespołu M22, Zespołu FOCUS oraz Zespołu DETKO BAND.

Stoisko Ligi Ochrony Przyrody cieszyło sie dużym zainteresowaniem. Uczestnicy Festynu mogli zapoznać się z działalnością naszego stowarzyszenia, obejrzeć wystawę zwierząt i roślin chronionych oraz zagrać w różnorodne gry edukacyjne. Dla dorosłych przygotowaliśmy ekologiczny guiz oraz gry planszowe "Ptaki Polskie", a także gry poruszające tematykę alternatywnych źródeł energii, segregacje odpadów, sieci NATURA 2000. Młodsi uczestnicy mogli na podstawie wierszyków odnaleźć opisywane zwierzęta bądź rośliny. Ciekawą, rodzinną zabawę edukacyjną, okazała się gra "Gdzie oni mieszkają?", w której uczestnicy dopasowywali zwierzęta do ich miejsc zamieszkania. Zwierzęta, w formie naklejek, przyklejano na mapę świata. Na każdego uczestnika zabaw czekały ciekawe, a zarazem różnorodne nagrody. Między innymi książki edukacyjne, wydania "Przyrody Polskiej" i dla najmłodszych kolorowanki czy przybory szkolne.

Dziękujemy serdecznie pracownikom RDLP w Gdańsku, Leśnikom oraz wszystkim Partnerom Festynu za współpracę, a szczególnie Leśnikom z Nadleśnictwa Elbląg, za pożyczenie namiotu i bardzo sympatyczne przyjęcie.

Serdeczne podziękowania dla Pań z Oddziału Powiatowego LOP w Wejherowie, które specjalnie na tę okazję odwiedziły Gdynię i zaangażowaniem animowały gry przy naszym LOP-owskim stoisku.

Dziękujemy!

DSCF3667 DSCF3669 DSCF3674 DSCF3675 DSCF3677 DSCF3678 DSCF3679 DSCF3680 DSCF3681 DSCF3683 DSCF3684 DSCF3685 DSCF3690 DSCF3691 DSCF3697 DSCF3703 DSCF3709 DSCF3712 DSCF3715 DSCF3716