Gdynia po raz 13. zaprosiła ptaki

- relacja z przebiegu konkursu i uroczystego wręczenia nagród

2011-05-25

karmnik1

Uroczyste wręczenie nagród w 13. edycji konkursu „Zapraszamy ptaki do Gdyni" odbyło się 25 maja 2011 w Urzędzie Miasta Gdyni. 13 edycja gdyńskiego konkursu była rekordowa. Uczestnicy wykonali 431 karmników i budek lęgowych, które następnie zostały rozdane wszystkim chętnym osobom. Znalazły się na działkach, na drzewach przy szkołach i przedszkolach, w parkach, a także w lasach i służą wszystkim ptakom, które chętnie powróciły do Gdyni.

W konkursie udział wzięło: 19 - szkół, Przedszkole Samorządowe nr 6, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 oraz Zespół Szkół Specjalnych (dzieci z autyzmem).

karmnik2

Przyznano nagrody indywidualne w dwóch kategoriach: budka lęgowa i karmnik. Nagrody główne (lornetki + słowniczek matematyczny + okolicznościowy kubeczek) otrzymało 31 uczniów: MIELEWCZYK PATRYK, JANICKI MIKOAJ, SILNY ANGELIKA, MACIĄG JAN, GROCHOLEWSKA LIDIA, CISŁO DARIA, GRZEGORZEWSKI KAMIL, SOBÓDKA GUSTAW, STANISŁAWSKI KACPER, BIAŁECKI STANISŁAW, GWARDZIK ALEKSANDER, STANKIEWICZ IWO, ŚLIWIŃSKI NICHOLAS, STASZAK AGATA, KACZOR RAFAŁ, STYN MAREK, JABŁOŃSKA JULIA, BOHDANOWICZ KRZYSZTOF, SŁAWIŃSKI JAN, ZIELIŃSKA JULIA, KWAŚNIAK ERWIN, KOWNATKA PRZEMYSŁAW, SZAŁACH KAMILA, HELAND DAWID, KOLATOWSKA AGATA, WASINIEWSKI DAWID, KOLATOWSKA PAULINA, SIEKIERKA PAWEŁ, WOLAK OSKAR, SIKORA SZYMON, KOZŁOWSKI MIKOŁAJ.

zza_nagrod3
Wyróżnienia (latarki słowniczek matematyczny + okolicznościowy kubeczek) otrzymało 40 uczniów: NIKRANT DARIA, GALECKA VERONIKA, BUŻAN ŁUKASZ, KOTKOWSKA DOMINIKA, JAWROSKI DAWID, NIKLEWICZ WERONIKA, CISŁO NATALIA, SKRZYPCZAK PATRYCJA, TOCZKO MARZENA, CIESIELSKI OLIWER, WANIEK KINGA, PILARCZYK ZUZANNA, DMOCHOWSKA MAŁGORZATA, WIELOCHA NATALIA, GRALAK JAN, SZYMANIAK PAWEŁ, SARADUK KAMIL, JASIŃSKI JAKUB, MICHALEWSKI MICHAŁ, SZYSZKA WERONIKA, STOLC ANNA, JANOWSKA WERONIKA, POBŁOCKA MONIKA, KOPYCIŃSKA PATRYCJA, ŁOBODZIŃSKI FILIP, MRÓZ KACPER, MALICKA DOMINIKA, LEWAŃCZYK MACIEJ, GOMBIOWSKA NATALIA, BELLGRAU DOMINIK, KOCHANOWSKI ROBERT, RAPEL PAWEŁ, DUSZYŃSKI MARCIN, PILARCZYK PRZEMYSŁAW, PORĘBA MARCIN, PORĘBA JAKUB, PORĘBA DOMINIKA, WIĘCŁAWSKA OLIWIA, SAKALUK PAWEŁ, BRUNKA WOJTEK.

Ponadto nagrodzono szkoły, które przygotowały największą liczbę budek i karmników spełniających warunki konkursu. Pierwszą nagrodę (nagroda rzeczowa o wartości 800 zł) otrzymała Szkoła Podstawowa Nr 18  za 75 budek lęgowych i karmników. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 40 (nagroda rzeczowa o wartości 600 zł) za 55 budek lęgowych i karmników. Trzecie miejsce przypadło Szkole Podstawowej Nr 21 (nagroda rzeczowa o wartości 500 zł) za 45 budek lęgowych i karmników.

Uroczystość rozdania nagród poprzedziła prezentację dr Szymona Bzoma - członka  Grupy Badawczej Ptaków Wodnych „ KULING" na temat : „Ptaki i ich różnorodność".

Poniżej kilka dodatkowych zdjęć (fot. Dorota Nelke):

zza_karmnikow4