VII Kartuski Targ Produktów Ekologicznych 2012 - relacja

zdjecie 005

6 października 2012 r. na Rynku w Kartuzach
odbył się festyn rodzinny promujący rolnictwo ekologiczne

Uczestnicy Targu mogli zakupić zdrową, certyfikowaną żywność ekologiczną (np. jajka, owoce, warzywa, różnego rodzaju przetwory, itp.) słuchając zespołu "Czarodzieje". Panie z Kół Gopodyń proponowały pyszne ciasta, chleb ze smalce, wędzone ryby i wiele innych smakołyków. Dzieci brały udział w konkursach i zabawach oraz mogły pogłaskać cielaczka, czy z bliska zobaczyć jak wygląda nowoczesny ciągnik. Wystawcy przedstawiali metody produkcji ekologicznej oraz zalety jej wytworów.

Zainteresowani korzystali z wiedzy pracowników Pomorskiego Oddziału Doradztwa Rolniczego oraz Kaszubskiego Parku Krajobrazowego.

Pan Grzegorz Łepkowski z Centrum Wspierania Biznesau w Kartuzach zaprezentował dostępne fundusze, formy dotacji na założenie i rozwój agrobiznesu. Po wystąpieniu zainteresowanym osobom udzielał indywidualnych konsultacji.

Dodatkowo mieszkańcy Kartuz wysłuchali wystąpienia dotyczącego zasad systemu gospodarki odpadami, który zostanie wprowadzony w 2013 r.

Podczas Targu miało również miejsce uroczyste podsumowanie konkursu fotograficznego "Dziedzictwo przyrodnicze powiatu kartuskiego" oraz wręczenie dyplomów i nagród laureatom. Tego dnia na rynku w Kartuzach prezentowana była wystwę zdjęć nagrodzonych i wyróżnionych.
Więcej szczegółów dotyczących wyników - kliknij tutaj

Fotorelacja z VII Kartuskiego Targu Produktów Ekologicznych - kliknij tutaj

Organizator: Współorganizatorzy:

logo_lop

logopodr

logo_630lat rdlp
Nadleśnictwo
Kartuzy
kaszubski park krajobrazowy

Zadanie współfinansowane jest przez
logo powiattekstgradient

w ramach realizacji zadania publicznego pod nazwą: "VII Kartuski Targ Produktów Ekologicznych i promocja rpolnictwa ekologicznego w Powiecie Kartuskim"  umowa nr ZO.526.7.2.2012