XIV Kartuski Targ Produktów Ekologicznych 2019

targ2
28 września 2019 roku w Parku im. Solidarności w Kartuzach odbył się XIV Kartuski Targ Produktów Ekologicznych. Główną ideą festynu było rozpowszechnienie rolnictwa i wyrobów ekologicznych oraz szeroka edukacja lokalnego społeczeństwa w tym zakresie.

Tym razem Festyn połączono z II Pomorskim Ekofestiwalem. Organizatorem wydarzenia było Pomorskie Stowarzyszenie Producentów Ekologicznych BioPomorze przy wsparciu Powiatu Kartuskiego, Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego oraz Ligi Ochrony Przyrody Okręgu w Gdańsku i Oddziału w Kartuzach.

Wzorem lat poprzednich główną atrakcją Targu była możliwość zakupu produktów pochodzących z certyfikowanych gospodarstw ekologicznych Powiatu Kartuskiego. Nie zawiodły również Panie z zaprzyjaźnionych Kół Gospodyń Wiejskich, które oferowały własne wyroby.

Podczas trwania Targu ogłoszony został również konkurs na Najlepsze Stoisko Wystawiennicze oraz występ zespołu folklorystycznego Lomničan Veľká Lomnica ze Słowacji.

Na stoisku Ligi Ochrony Przyrody Okręgu w Gdańsku zarówno młodsi jak i starsi uczestnicy mieli okazję bliższego zapoznania się z różnorodnymi zagadnieniami ekologicznymi, gospodarowaniem odpadami, recyklingiem. Każdy miał okazję pogłębić swoją wiedzę na temat ochrony przyrody. Do atrakcji stoiska należało wykonanie własnoręcznie dzieła z papieru czerpanego, które stanowiło dużą atrakcję podczas Targów.

Galeria:

targ 1 targ3 targ5 targ6 targ7

 

facebook like logo 1 

 

logo glowne

 

Znaczek na rok
szkolny 2019/2020:

 znaczeklop

  

znak natury male

 

 

rodo-content-marketing-b2b