"Elektroekolodzy" - uczniowie Gimnazjum nr 1 w Kościerzynie

img_1127

Uczniowie Gimnazjum nr 1 w Kościerzynie, członkowie szkolnego koła LOP, uczestniczą w konkursie „DRUGIE ŻYCIE ELEKTROŚMIECI".

Celem konkursu jest podniesienie stanu świadomości ekologicznej w społeczeństwie w zakresie prawidłowego postępowania z zużytym sprzętem elektrycznym, elektronicznym i zużytymi bateriami oraz zwiększenie poziomu zbiórki tego sprzętu.

W tym celu zespół „Elektroekolodzy" przygotował akcję edukacyjną i reklamową. Uczniowie opracowali ulotki, kolorowanki dla uczniów najmłodszych oraz gazetki zawierające informacje o szkodliwym działaniu na środowisko zużytego sprzętu elektrycznego, elektronicznego i zużytych baterii. Przygotowane prace uczniowie rozdali wśród uczniów naszej szkoły oraz na Rynku Miasta. Akcja promocyjna i zbiórka ZSEE i zużytych baterii cieszyła się dużym zainteresowaniem. Młodzież zebrała około 4 ton elektrośmieci i 20 kg zużytych baterii. Naszą akcję reklamową wspierała Pani Teresa Preis Prezes Zarządu Powiatowego LOP w Kościerzynie.

Opiekun szkolnego koła LOP - Kazimiera Lidke