Zbiórka elektrośmieci organizowana przez uczniów Gimnazjum nr 1 w Kościerzynie zakończona sukcesem 2014

elektrosmieci
5 kwietnia 2014 r. uczniowie klas drugich Gimnazjum nr 1 w Kościerzynie, zespół WINEKO, przeprowadzili zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, zużytych akumulatorów i zużytych baterii.

Uczniowie przeprowadzili zbiórkę w ramach VI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO POD PATRONATEM GŁÓWNEGO INSPEKTORA OCHRONY ŚRODOWISKA „DOBRE RADY NA ELEKTROODPADY – ODDAJ MNIE W DOBRE RĘCE 2014". Zespół zebrał 5 950 kg elektroodpadów.

Cieszymy się, że mieszkańcy naszego miasta i okolic pozytywnie odpowiedzieli na naszą akcję promocyjną. Uczestnicy zbiórki nie kryli zadowolenia, iż mogą pozbyć się uciążliwych sprzętów i zużytych baterii.

Postawa mieszkańców naszego miasta sprawiła, że sprzęt, który stał się elektrośmieciem, tak naprawdę jest czymś więcej niż tylko odpadem. Odzyskane ze zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych elementy po odpowiednim przetworzeniu zostaną ponownie wykorzystane, a szkodliwe substancje zawarte w urządzeniach i bateriach zostaną zneutralizowane. Wszystko po to, aby elektroodpady nie zagrażały środowisku.

Uczniowie naszej szkoły przeprowadzili już 8 zbiórkę elektroodpadów. Pierwsza miała miejsce w 2009 r. Łącznie zebrali 57 ton ZSEE.

Nasze działania wspierali: Urząd i Rada Miasta Kościerzyna oraz Nadleśnictwo Kościerzyna. Serdecznie dziękujemy mieszkańcom miasta i sponsorom.

Skład zespołu WINEKO – uczniowie kl. IIc Gimnazjum nr 1 w Kościerzynie:
1.Piotr Skawski - kapitan
2.Konrad Knopik
3.Patryk Hromiak
4.Mateusz Latos
5.Kacper Kerszen

Opiekun Zespołu WINEKO, Szkolnego Koła LOP - p. Kazimiera Lidke
Podczas zbiórki nad sprawnym jej przeprowadzeniem czuwała także nauczycielka, p. Maria Werochowska.

Pobierz:
- ulotka - kliknij tutaj