Uczniowie Gimnazjum nr 1 w Kościerzynie sadzili las 2015

IMG 2556
28 marca 2015 r, w sobotę uczniowie kl. If Gimnazjum nr 1 w Kościerzynie brali udział w wspólnym sadzeniu lasu. Sadzenie lasu zostało zorganizowane przez Nadleśnictwo Kościerzyna w ramach Jubileuszu 70. lecia istnienia Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku.

W sadzeniu lasu oprócz uczniów naszej szkoły brali udział harcerze z Wielkiego Klincza i członkinie Nordic Walkin w Kościerzynie. Spotkanie odbyło się w Centrum Kultury Kaszubskiej w Kościerzynie. Na początku p. Nadleśniczy Jerzy Borzyszkowki powitał nas, przedstawił cele spotkania, podzielił na grupy i wytyczył działania. Nasza grupa w pierwszej kolejności skorzystała z wiedzy edukatorów, którzy przedstawili nam cele sadzenia lasu i gospodarki leśnej oraz formy ochrony przyrody i ich znaczenie. Zajęcia prowadzono w oparciu o Rezerwat Strzelnica i pomniki przyrody (daglezje zielone) znajdujące w pobliżu obiektu Centrum Kultury Kaszubskiej w Kościerzynie. Następnie poczęstowano nas gorącą grochówką i wybraliśmy się na sadzenie lasu. Każda para miała opiekuna – przedstawiciela nadleśnictwa, który czuwał nad prawidłowym posadzeniem sadzonek sosny zwyczajnej. Mamy nadzieję, że drzewa posadzone przez nas wyrosną. Sadzenie lasu było dla nas piękną przygodą, chętnie ją powtórzymy. Po posadzeniu sadzonek zaproszono nas na smaczne kiełbaski z rusztu. Oczywiście mieliśmy też czas na zabawę.

Opiekun Szkolnego Koła LOP
Kazimiera Lidke