Ferie z Ekologią, Kulturą i Sztuką, Kościerzyna 2019

ferie1
Dla uczestników ferii z ekologią, kulturą i sztuką przygotowano różne atrakcje. W bogatej ofercie przeznaczonej dla dzieci i młodzieży znajdowały się zajęcia i warsztaty o tematyce ekologicznej.

Zajęcia ekologiczne dotyczyły gospodarki odpadami - odzysk surowców wtórnych - wykorzystanie makulatury, własnoręczne wykonanie kartki papieru czerpanego - z ptakami, roślinami ozdobnymi, liśćmi drzew i krzewów, segregacja odpadów, recykling, tropy zwierząt, ekosystem lasu.

Wielkim zainteresowaniem cieszyły się warsztaty malowania na szkle i drewnie, lepienie w glinie. Lepiąc w glinie dzieła sztuki, dzieci i młodzież zapoznali się z tradycjami, zwyczajami i kulturą kaszubską.

Jedną z największych atrakcji było koło fortuny - rozpoznawanie ptaków - ptaki wokół nas, ssaków, roślin i drzew, dobre Rady na odpady. Warsztaty i zajęcia poprzedzone były krótkimi wykladami. Przeprowadzono liczne konkursy, gry i zabawy.

Warsztaty dla dzieci i młodzieży odbyły się w placówkach oświatowych powiatu kościerskiego oraz w Nadleśnictwie Kościerzyna.

Prowadzący: Teresa i Jerzy Preis.

ferie2 ferie3 ferie4 ferie5 ferie6 ferie7 ferie8 ferie9 ferie10 ferie11 ferie12 ferie13 ferie14 ferie15