Oddział LOP z Wejherowa na Leśnym Festynie Edukacyjnym w Sopocie 2012

Poznawając tajemnice lasów na placu kuracyjnym przed sopockim molo.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją.

W sobotę, 8 września mieliśmy możliwość uczestniczyć w dorocznym, organizowanym w Sopocie przy molo, już po raz siódmy, Leśnym Festynie Edukacyjnym. Festyn ten był zorganizowany przez Lasy Państwowe, przy czynnym współudziale Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych, Ligi Ochrony Przyrody, Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku i Klubu Dżentelmena Szos. Korzystając z przepięknej pogody i fachowego przewodnictwa pani mgr Wiktorii Rocławskiej, przewodniczącej oddziału LOP w Wejherowie, grupa członków tego oddziału odwiedziła również sopockie molo. Chcieliśmy wziąć udział we wspaniałej zabawie i w ten sposób poszerzać swoje wiadomości na temat tajników przyrody, życia w lesie i ochrony środowiska leśnego, a także poznawać zasady prowadzenia gospodarki leśnej. Braliśmy, jako słuchacze Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a zarazem członkowie LOP w Wejherowie, czynny udział we wszystkich przygotowanych konkursach, zdobywając cenne punkty, a także miłe upominki i materiały do dalszej edukacji leśnej. Największą frajdę sprawił nam udział w EKOquizie organizowanym przez LOP, gdzie odpowiadaliśmy na niejednokrotnie trudne i zaskakujące pytania z różnych dziedzin życia. Uważamy, że organizowanie tego typu festynów jest jak najbardziej celowe i pożyteczne, gdyż przyciągając wielu uczestników, w tym także dużo dzieci i młodzieży, pomagają bardziej poznawać środowisko leśne, uczyć właściwego zachowania w lesie, a także miłości do lasu, oazy spokoju i miejsca naszego wypoczynku.

Iwona Kopeć
Oddział Powiatowy LOP
w Wejherowie

img_0710 img_0713