Eko-wycieczka do Marszewa 2013

dsc03172

W dniu 22.10.2013 br. Słuchacze Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, w tym członkowie LOP-u w ramach zajęć z ekologii i ochrony środowiska, brali udział w wycieczce do „Leśnego Ogrodu Botanicznego" w Marszewie.

Pogoda, mimo wszelkich złych prognoz i obaw dopisała nam i tym razem. Uczestnicy wycieczki, pod kierunkiem edukatora, pana Witolda Ciechanowicza i pani Wiktorii Rocławskiej,  wykładowcy WUTW w Wejherowie, mieli możliwość w czasie prezentacji tablic interaktywnych i zajęć terenowych na ścieżce przyrodniczej „Szlakiem Wiewiórki", zapoznać się z wieloma gatunkami drzew leśnych, ptakami i ssakami oraz pozostałymi mieszkańcami lasu. Podziwiano również wspaniałe krajobrazy i wielką bioróżnorodność roślin, która jest niewątpliwie efektem dobrze prowadzonej, zrównoważonej gospodarki leśnej.

Wycieczka zakończyła się ogniskiem, podczas którego była okazja do wymiany swoich spostrzeżeń z obserwacji terenowych. Na koniec serdecznie podziękowano prowadzącemu zajęcia za udostępnienie tak wspaniałego obiektu i profesjonalnie prowadzone zajęcia, życząc jednocześnie dalszych sukcesów na rzecz aktywizacji intelektualnej seniorów oraz ludzi zainteresowanych sprawami lasu i ochrony przyrody.

Jolanta Czeczótka
Wiktoria Rocławska

Fotorelacja z wydarzenia - kliknij tutaj (fot. Danuta Pawłowska)