II Edycja konkursu matematyczno-ekologicznego "EKO-LICZNIK 2015"

DSCF4030
W dniu 28 maja 2015 roku w Sali Konferencyjnej i Ogrodzie Dendrologicznym przy Nadleśnictwie Wejherowo odbyła się II edycja konkursu matematyczno – ekologicznego „Eko – licznik 2015". Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu wejherowskiego. W tym roku do konkursu przystąpiło 10 trzyosobowych drużyn.

Organizatorem konkursu jest Samorządowe Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bolszewie, Zarząd Powiatowy Ligi Ochrony Przyrody oraz Nadleśnictwo Wejherowo. Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy polegał na rozwiązaniu zadań testowych przygotowanych przez nauczycieli SG w Bolszewie. Drugi etap miał miejsce w plenerze Ogrodu Dendrologicznego przy Nadleśnictwie Wejherowo. Na uczestników czekało pięć konkurencji: rozpoznawanie liści, rozpoznawanie ptaków, układanie tangramu, rozsypanki wyrazowe oraz rozpoznawanie grzybów.

Po zmaganiach konkursowych na uczestników czekał słodki poczęstunek oraz warsztaty ekologiczne przygotowane przez ucznia naszego gimnazjum.

Uwieńczeniem konkursu było ogłoszenie wyników konkursu. Komisja konkursowa przyznała trzy miejsca główne:

• I miejsce – Społeczna Szkoła Podstawowa w Wejherowie
• II miejsce – Samorządowa Szkoła Podstawowa w Bolszewie
• III miejsce – Samorządowa Szkoła Podstawowa w Orlu

Pozostałe drużyny zostały uhonorowane dyplomami za udział w konkursie i nagrodami rzeczowymi. Dzięki hojności sponsorów wszyscy uczestnicy konkursu oraz ich opiekunowie otrzymali dyplomy, podziękowania oraz nagrody. W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować Wójtowi Gminy Wejherowo Panu Henrykowi Skwarło oraz Nadleśnictwu Wejherowo za wsparcie finansowe naszej imprezy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, opiekunom i gościom za udział w naszej imprezie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym spotkamy się w jeszcze większym gronie.

Dawid Kaczmarek
(nauczyciel biologii w Samorządowym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bolszewie,
Prezes Zarządu Powiatowego LOP w Wejherowie)

DSCF3983 DSCF3984 DSCF3989 DSCF4006 DSCF4009 DSCF4011 DSCF4033 DSCF4037 DSCF3987 DSCF3991 DSCF4019 DSCF4020 DSCF3992 DSCF4024