Konkurs plastyczny "JEŻ - NASZ RODZIMY ZWIERZ"

IMG 4528
Liga Ochrony Przyrody Oddział w Gdańsku oraz Przedszkole im. św. Jana de La Salle w Gdańsku zapraszają serdecznie dzieci w wieku 5-6 lat z gdanskich przedszkoli i szkół oraz uczniów klas I-III gdańskich szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym "Jeż - nasz rodzimy zwierz".

1.ORGANIZATORZY:
• Oddział Gdańsk Ligi Ochrony Przyrody,
• Przedszkole im. św. Jana de La Salle w Gdańsku.

2. ADRESACI KONKURSU:
dzieci 5 i 6 - letnie gdańskich przedszkoli i szkół,
uczniowie klas I – III gdańskich szkół podstawowych.

3.CELE KONKURSU:
• poznanie polskich gatunków jeży objętych czynną, ścisła ochroną,
• zwrócenie uwagi na zmniejszającą się liczbę jeży na terenie Polski i problem, jakim jest złe traktowanie tych zwierząt, zmuszonych do bytowania wśród ludzi i utratę naturalnych siedlisk,
• kształtowanie właściwych postaw wobec jeżowatych.
• upowszechnianie postaw ekologicznych – konieczność zbierania surowców wtórnych w celu poddania ich recyklingowi,
• rozwijanie kreatywności dzieci,
• rozwijanie umiejętności plastycznych.

4.WARUNKI UCZESTNICTWA
stworzenie pracy plastycznej płaskiej lub półpłaskiej, z materiałów przeznaczonych do recyklingu (wykorzystanie odpadów min. 70 %),
• technika – dowolna,
• autor wykonuje jedną pracę plastyczną,
• placówka oświatowa przekazuje max 5 prac,
• format pracy – A4 lub A3,
do pracy należy dołączyć formularz zgłoszeniowy (najlepiej przykleić go na odwrocie pracy konkursowej).

5.TERMIN I MIEJSCE KONKURSU
• pracę plastyczną wraz z formularzem zgłoszeniowym należy przysłać do 10 czerwca 2016 r. (decyduje data wpływu pracy), na adres Organizatora z dopiskiem „JEŻ".

Dane Organizatora:
Liga Ochrony Przyrody Oddział w Gdańsku,
ul. Jaśkowa Dolina 59

6.NAGRODY KONKURSOWE
• ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 15 czerwca 2016 r. na stronie internetowej www.lop.gda.pl i na stronie www.przedszkoledelasalle.pl ,
• autorzy 3 najlepszych oraz wyróżnionych prac w danej kategorii wiekowej otrzymają nagrody oraz dyplomy,
• nagrody zostaną wręczone 21 czerwca 2016 r. w Przedszkolu św. Jana de La Salle w Gdańsku - Wrzeszczu, ul. Obywatelska 3, o godz. 17.30,
• wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace będą prezentowane na wystawie pokonkursowej w Przedszkolu im. św. Jana de La Salle od 21czerwca 2016 r.
• osoby nagrodzone i wyróżnione będą powiadomione SMS-em po rozstrzygnięciu konkursu.

7.KONTAKT
W sprawach dotyczących konkursu prosimy o kontakt:
Barbara Ryll
Przedszkole im. św. Jana de La Salle
tel. 507-032-305

8.ZGŁOSZENIE PRAC DO KONKURSU jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu konkursu.

Pobierz:
• konkurs plastyczny – regulamin
• konkurs plastyczny - formularz zgłoszeniowy.

- Konkurs plastyczny - informacje

logo lop male szkoła  sw jana de la salle

Liga Ochrony Przyrody

Oddział w Gdańsku