V Festyn Ekologiczny w Gdańsku

1
V Jubileuszowy Festyn Ekologiczny odbył się 23 listopada 2019 r. w przepięknej przestrzeni Galerii Bałtyckiej w Gdańsku. Uczestnikami tego wydarzenia były placówki oświatowe, które na tę okazję przygotowały przedstawienia artystyczne o tematyce ekologicznej.

W Festynie udział wzięły: Szkoła Podstawowa nr 17, Szkoła Podstawowa nr 70, Szkoła Podstawowa nr 38, Szkoła Podstawowa nr 19.
I, rozpoczęło się Święto Ekologii!
Uczniowie szkół podstawowych przedstawili swoje spojrzenie na postrzeganie środowiska naturalnego, ochronę i dbania o niego. Przedstawili to w różnorakiej formie m.in.:
„Bajka Ekologiczna", Piosenka „Mamy zasady na odpady" - Szkoła Podstawowa nr 17,
„Teatrzyk na Zdrowie", „Save the Earth! - Ratujmy Ziemię" Szkoła Podstawowa nr 70
Inscenizacja „Bajkowy świat Ekobohaterów" , Jesienne impresje muzyczne „Jasne niebo, czysta woda" - Szkoła Podstawowa nr 38,
Przedstawienie „Bajki na dłuższą metę" - Szkoła Podstawowa nr 19

Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się ogródek tematyczny, gdzie można było zagrać w grę ekologiczną, przyjrzeć się doświadczeniom chemiczno-fizycznym, zrobić eksperymenty, a także zadania „Z przyrodą za pan brat".
Na Festynie pojawił się Gość Specjalny, para turniejowa Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego „JANTAR", która swoim występem uświetniła Festyn.
Ostatnią atrakcją Festynu był Konkurs Wiedzy Ekologicznej dla uczestników Festynu.
Nagrody w tym konkursie ufundowała Firma ECCO i „Kawałek Lasu".

Festyn, jak co roku przyniósł radość i uśmiech wszystkim uczestnikom. Był świetną okazją do propagowania zagadnień ekologicznych, szerzenia wiedzy przyrodniczej wśród wszystkich uczestników Festynu.
W Festynie wzięło udział 158 uczniów oraz 27 nauczycieli.

Dziękujemy za wsparcie ze strony Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku.

Dziękujemy Dyrekcji Galerii Bałtyckiej za zaufanie jakim nas obdarzyli, wspólnie prowadzimy ten projekt 5 lat, jak również za ufundowanie nagród dla uczniów biorących udział w tym przedsięwzięciu.

Liczymy na dalszą owocną współpracę.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23