Wyniki Eliminacji Wojewódzkich XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej 2013

owe
20 kwietnia 2013 r. na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego odbyły się Eliminacje Wojewódzkie XXVIII OWE.

Wyniki oraz materiały z etapu wojewódzkiego w artykule.

W części pisemnej uczestniczyło 101 uczniów z szkół ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego. Test trwał 60 min., a po nim każdy z uczestników miał zapewnione II śniadanie. Po teście uczestnicy wraz z Opiekunami wysłuchali prelekcji prof. dr. hab. Dariusza Borowiaka z Katedry Limnologii Instytutu Geografii UG pt. „Ekosystemy jeziorne w warunkach obserwowanych zmian klimatycznych". Wystąpienie nawiązywało do "Roku Jezior Pomorza" ustanowionego przez Sejmik Województwa Pomorskiego. W etapie ustnym wzięło udział 12 najlepszych uczestników, w tym 3 wyłonionych w trakcie dogrywki. Oceniani Oni byli przez Jury konkursowe, któremu przewodniczyła Pani Joanna Jarosik - Regionalny Konserwator Przyrody. Członkami jury byli również: Pani Barbara Potulska - Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Gdańsku, Pani Lilianna Hoppe - Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Gdańsku, Pani Joanna Grzyba - Wydział Środowiska Urzędu Miasta Gdańsk oraz Pan Michał Machnikowski - Wydział Środowiska Starostwa Powiatowego w Wejherowie. W tej części konkursu wyłoniono 7 uczniów, którzy uzyskali najwięcej punktów (suma części pisemnej i ustnej), będą Oni reprezentować nasze województwo na szczeblu centralnym 7-9 czerwca 2013 r. w Katowicach. Uczestnicy części ustnej eliminacji otrzymali nagrody w postaci książek, sprzętu elektronicznego oraz plecaków turystycznych z upominkami. Do wszystkich uczestników eliminacji wojewódzkich wysłane zostaną drogą pocztową dyplomy potwierdzające udział w Olimpiadzie.

Reprezentantami województwa pomorskiego na eliminacje centralne są:

1. Tomasz Kłos - III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni,
2. Małgorzata Dwulit - I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku,
3. Kamila Abdułchalimow - Uniweryteckie Ktolickie Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Jadwigii Królowej w Tczewie,
4. Adrian Gęsicki - II Liceum Ogólnokształcące w Słupsku,
5. Kamila Walas - Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2, II Liceum Ogólnokształcące im. S. Wyspiańskiego w Kwidzynie,
6. Justyna Miryn - Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Marii Konopnickiej w Pruszczu Gdańskim,
7. Jakub Bartoszewski - III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni.

Imienne zaproszenia zostaną wysłane pocztą. Szczegóły dotyczące wyjazdu zostaną przekazane bezpośrednio zainteresowanym.

Pobierz:

Wszystkim Uczestnikom oraz ich Opiekunom dziękujemy za zaangażowanie, a Zwycięzcom gorąco gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

W tym miejscu pragniemy również bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Eliminacji Wojewódzkich XXVIII OWE, bez pomocy których nie udałoby się cale przedsięwzięcie!

Fotorelacja - kliknij tutaj

Organizatorzy:

logo_lop

Logo_PTG

logoug
LOP w Gdańsku Oddz.Gd. PTGeogr Instytut Geografii UG

XXVIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej w województwie pomorskim realizowana jest w ramach zadania "Śmieci mniej, ziemi lżej - projekt edukacyjny Ligi Ochrony Przyrody"

dofinansowane_wfosigw

W województwie pomorskim OWE wspierają również:

logo_lasy_panstwowe pewik_logo logo_pbuch gdaskie melioracje logo lotos