Finał Centralny XXIX OWE w Supraślu 2014

reprezentanci
Najlepsi z najlepszych, czyli reprezentacje uczniów wyłonione w drodze eliminacji wojewódzkich uczestniczyły w finale centralnym, który  odbył się w dniach 6-8 czerwca w Supraślu. Już po raz czwarty na Podlasiu - regionie, który jest chlubą dziedzictwa przyrodniczego Polski i Europy.

Tegoroczna współpraca z Parkiem Krajobrazowym Puszczy Knyszyńskiej im. Prof. Witolda Sławińskiego, drugim co do wielkości w skali kraju, pozwoliła uczestnikom poznać bogactwo różnorodności Puszczy Knyszyńskiej. W programie finału znalazły się m.in.: nocny spacer po Supraślu z przewodnikiem, eliminacje pisemne, wycieczka terenowa do Arboretum w Kopnej Górze, zwiedzanie gmachu Opery i Filharmoni Podlaskiej w Białymstoku, spektakl pt. „Pimpinione, albo Nierówne Małżeństwo", prezentacja bogactwa i różnorodności Województwa Podlaskiego, EkoForum – dyskusje młodych Polaków z zaproszonymi gośćmi oraz część ustna konkursu.

W uznaniu poziomu wiedzy i zaangażowania uczestników na mocy uchwał senatów wielu uczelni wyższych finaliści i laureaci mają wstęp na kierunki przyrodnicze, medyczne, a także związane z ochroną i kształtowaniem środowiska bez postępowania kwalifikacyjnego.
Więcej informacji na oficjalnej stronie Olimpiady Wiedzy Ekologicznej - kliknij tutaj

Już teraz wszystkich zainteresowanych startem w jubileuszowej XXX edycji zapraszamy do licznego udziału, a także wszystkim sympatykom i przyjaciołom Olimpiady życzymy wspaniałych wakacji.

Harmonogram kolejnych edycji - kliknij tutaj