XXXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej - informacje dotyczące etapu podstawowego

45642126 1015859301930222 1898933555573030912 n
W artykule znajdą Państwo informacje dotyczące etapu podstawowego OWE oraz wykaz placówek oświatowych biorących udzał w Olimpiadzie.

10 stycznia 2019 r. godz. 10.00 - eliminacje szkolne

Więcej informacji w artykule

Materiały do przeprowadzenia etapu szkolnego wysyłane są w grudniu bezpośrednio do szkół z Głównego Komitetu OWE w Warszawie.

Jeśli materiały do przeprowadzenia etapu szkolnego (w województwie pomorskim) nie dotrą do szkoły po Nowym Roku prosimy niezwłocznie skontaktować się z biurem LOP Okręgiem w Gdańsku, najlepiej telefonicznie dzwoniąc pod nr 698 796 612 bądź mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..

Uwaga, szkoły, które nie brały udziału w Olimpiadzie przez ostatnie trzy edycje, nie informowały o braku chętnych uczniów do przeprowadzenia OWE bądź nie przesyłały protokołów z przeprowadzenia etapu podstawowego, a także nie wezmą udziału w tej edycji (bądź nie prześlą informacji o braku chętnych uczniów do udziału), zostaną skreślone z listy szkół, które biorą udział w OWE. W przypadku zmiany danych adresowych szkół prosimy o informacje.

Prosimy wszystkie szkoły przeprowadzające etap podstawowy o przesyłanie protokołów, bez względu na to czy uczniowie przeszli do etapu wojewódzkiego, czy też nie. Brak otrzymania protokołów jest jednoznaczny z brakiem brania udziału przez szkołę w OWE.

Po otrzymaniu materiałów do przeprowadzenia etapu szkolnego, prosimy szczegółowo się z nimi zapoznać.

Protokoły z eliminacji szkolnych muszą być sporządzone wyłącznie na otrzymanym w przesyłce formularzu (BEZ WZGLĘDU NA TO, CZY UCZNIOWIE ZAKWALIFIKOWALI SIĘ DO ETAPU WOJEWÓDZKIEGO CZY TEŻ NIE) i przesłanie do Wojewódzkiego Komitetu OWE w nieprzekraczalnym terminie 26 stycznia 2019  (decyduje data stempla pocztowego) na adres:

Zarząd Okręgu LOP
ul. Jaśkowa Dolina 59
80-286 Gdańsk

Jednocześnie skan protokółu obligatoryjnie należy przesłać na adres e-mailowy Głównego Komitetu OWE: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Nie spełnienie tych dwóch warunków spowoduje automatyczne usunięcie danej szkoły z bazy adresowej OWE!

Od tej edycji OWE wprowadzamy konieczność podpisania przez każdego uczestnika na karcie odpowiedzi testu deklaracji - zgody ucznia na przetwarzanie jego danych personalnych.  W przypadku uczniów niepełnoletnich powinni to zrobić rodzice lub opiekunowie.

Harmonogram XXXIV OWE:

grudzień 2018 r. - dostarczanie materiałów merytorycznych etapu szkolnego do szkół ponadgimnazjalnych
10.01.2019 r. - przeprowadzenie eliminacji szkolnych XXXIV OWE
06.04.2019 r. - przeprowadzenie etapu okręgowego XXXIV OWE
7-9.06.2019 r. - przeprowadzenie etapu centralnego XXXIV OWE

Opiekunowie (z woj. pomorskiego), którzy nie otrzymują mailowych informacji dot. Olimpiady, a chcieliby się z nimi zapoznawać proszeni są o zgłoszenie mailowe bądź telefoniczne.