Marsz na orientację Ludzkim śladem, czyli terenowa pogawędka o wpływie człowieka na środowisko przyrodnicze - GRA TERENOWA

GRA TERENOWA grafikaŚlad węglowy? A może ślady przeszłości ukryte gdzieś w ziemi albo ślad szminki na miłosnym liście? Gdzie nie spojrzymy, pełno naszych ludzkich śladów. Tych o znaczeniu globalnym i tych mniejszych, regionalnych i lokalnych. A jak nasze ślady służą środowisku naturalnemu?


Gra terenowa Ludzkim Śladem jest propozycją spaceru dla ciała i umysłu.

Prócz propozycji malowniczej trasy do Waszej dyspozycji przygotowaliśmy zestaw pytań, które ściśle lub nieco bardziej swobodnie odnoszą się do oznaczonej na mapie przestrzeni. Zapraszamy Was na terenową pogawędkę o wpływie człowieka na środowisko przyrodnicze w wymiarze lokalnym. O oddziaływaniu pośrednim i bezpośrednim. O negatywnych skutkach tego wpływu i o przeciwdziałaniu im.

 

Zasady gry:
● Pobierz mapę i pytania z naszej strony. Możesz je wydrukować, ale jeśli chcesz oszczędzić papier wystarczy, że zabierzesz je na urządzeniu mobilnym. 

MAPA

OPIS I ZESTAW PYTAŃ


● Podążaj trasą zgodnie z numerami pytań, zaczynając przy numerze 1 (ul. Abrahama w Gdańsku, początek Doliny Samborowo) i kończąc przy numerze 15. Numery nie są fizycznie oznakowane na trasie, nie są konkretnym przedmiotem, ani punktem. To pewna przestrzeń, która ma pomóc w refleksji nad przypisanym zagadnieniem.

● Są trzy tematy pytań: buciorem w środowisko, pomocna dłoń i przyroda - Twoja sprawa! Do numeru pytania przypisany jest obrazek odpowiadający tematowi. Dochodząc do przestrzeni z danym obrazkiem i numerem przeczytaj pytanie, rozejrzyj się i spróbuj udzielić odpowiedzi. Zapisz ją lub zapamiętaj.

● Trasa wyznaczona przez 15 punktów ma ok. 12,5 km. Im więcej przestrzeni odwiedzisz, tym lepiej, ale dostosuj długość trasy do swoich możliwości. Zawsze możesz na nią wrócić i dokończyć innego dnia.

● Po zakończeniu przechadzki pobierz pakiet odpowiedzi i oceń, jak Ci poszło.

ODPOWIEDZI

● Miłej zabawy!

 

Organizatorzy:
Liga Ochrony Przyrody Okręg w Gdańsku
Tuptowie Leśne Przygody

Partnerzy:
Trójmiejski Park Krajobrazowy
Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku
StaraOliwa.pl

Gra przygotowana została w ramach zadania "Kampania edukacyjna dotycząca gospodarki cyrkulacyjnej, bioróżnorodności i ograniczenia negatywnego wpływu antropopresji" dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

                          WFOŚiGW w Gdańsku

Attachments:
Download this file (gra_marsz_ludzkim_sladem_2022.pdf)gra_marsz_ludzkim_sladem_2022.pdf[OPIS I PYTANIA - gra terenowa]Administrator3243 kB
Download this file (mapa_gra_marsz_ludzkim_sladem_2022.pdf)mapa_gra_marsz_ludzkim_sladem_2022.pdf[MAPA - gra terenowa]Administrator5216 kB
Download this file (odpowiedzi_gra_marsz_ludzkim_sladem_2022.pdf)odpowiedzi_gra_marsz_ludzkim_sladem_2022.pdf[ODPOWIEDZI - gra terenowa]Administrator2059 kB

 

facebook like logo 1 

 

logo glowne

 

Znaczek na rok
szkolny 2019/2020:

 znaczeklop

  

znak natury male

 

 

rodo-content-marketing-b2b