Zebrania Oddziału Powiatowego LOP w Chojnicach 2017

DSC02261
Dnia 6 kwietnia 2017 roku w Technikum nr 2 odbyło się zebranie Oddziału Powiatowego LOP w Chojnicach.

Na wstępie Pani Prezes Sławomira Brunka powitała zebranych gości oraz przedstawiła Panią Jolanta Neyman z Chojnickiego Banku Żywności, prelegentkę spotkania.

Pani Prelegent przedstawiła zebranym program edukacyjny dotyczący przeciwdziałania marnowaniu artykułów spożywczych. Zaproponowała praktyczne sposoby zagospodarowania żywności, której kończy się okres przydatności do spożycia. Racjonalne gospodarowanie artykułami spożywczymi jest istotne, gdyż produkcja żywności pochłania olbrzymie ilości energii, wody, nawozów sztucznych, a tereny pod jej uprawę często są pozyskiwane w wyniku karczowania obszarów leśnych. Prezentacja uświadomiła zebranym jakie negatywne skutki niesie intensywne i nowoczesne rolnictwo. Aby zapobiec szkodliwym zmianom w środowisku warto sięgnąć po pożyteczne mikroorganizmy żyjące w glebie. O tych organizmach na zebraniu opowiadał Pan Marek Brunka, który zajmuje się produkcją sadowniczą zgodną z zasadami ekologii.

Po ożywionej dyskusji głos zabrała Pani Prezes Sławomira Brunka przedstawiając plan działań LOP na kolejne miesiące, osiągnięcia uczniów w konkursach LOP, a członek zarządu Pan Marek Pałaszyński przedstawił ofertę edukacyjną Nadleśnictwa Rytel.

Pragniemy podziękować Panu Kamilowi Trzebiatowskiemu -Dyrektorowi Technikum nr 2 za pomoc w organizacji zebrania.

Sławomira Brunka
Piotr Rynka