Dla Ziemi w Dniu Ziemi 2017

dzien ziemi 2
22 kwietnia w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi uczniowie klasy Ie Gimnazjum nr 1 w Kościerzynie wzięli udział w akcji Ministerstwa Środowiska pn.„Sadzimy 1000 drzew na minutę".

Jednym z celów powyższego działania jest powiększanie obszarów leśnych, z drugiej zaś utrzymywanie ciągłości istnienia lasów, a tym samym prowadzenia racjonalnej gospodarki leśnej na gruncie nadleśnictwa. Była to dobra okazja do poznania zagadnień związanych z pracą leśników, sposobem jej organizacji i oczekiwanych efektów. Uczniowie mieli możliwość aktywnego spędzenia czasu.

Organizatorem akcji było Nadleśnictwo Kościerzyna, a sadzenie lasu miało miejsce w Leśnictwie Debrzyno.

Uczniowie swoimi działaniami przyłączyli się do realizacji hasła tegorocznych obchodów: „Zrób coś dobrego dla Ziemi w jej dniu".

Kazimiera Lidke

dzień ziemi 4 dzien ziemi 3 dzien ziemi 1 dzień ziemi 5