Festyn Ekologiczny Kościerzyna 2017

DSC 8542 nowe
W okresie letnim w 2017 roku w powiecie kościerskim odbył się Festyn Ekologiczny.

Głównym celem wydarzenia było zachęcenie dzieci i młodzieży do zapoznania się z różnymi działaniami ekologicznym na rzecz ochorny przyrody i środowiska.

Festyn połączony był z terenową grą miejską. W grze udział wzięły 5-osobowe drużyny z pięciu kościerskich placówek oświatowych wraz z opiekunami. Na starcie przy Urzędzie Miasta Kościerzyna uczestnicy otrzymali mapy, według których poruszali sie po mieście. Każda z drużyn otrzymała inne zestawienie lokalizacji punktów. Na każdej ze stacji (przygotowanej przez poszczególnych partnerów gry) uczestnicy mierzyli się z przygotowanymi zadaniami związanymi z tematyką ochrony powietrza, środowiska oraz edukacji ekologicznej. Zwyciężyła drużyna, która zdobyła najwięcej punktów przyznawanych przez koordynatorów w poszczególnych stacjach. Pozostałe drużyny również zostały nagrodzone.

Jednym z pomysłodawców tego wydarzenia była Pani Teresa Preis - Skarbnik Zarządu Okręgu LOP w Gdańsku i Prezes Zarządu Oddziału LOP w Kościerzynie.

Partnerami merytorycznymi byli:

- Zarząd Oddziału Ligi Ochrony Przyrody w Kościerzynie,

- Miejskie Przedsiębiorstwo Infrastruktury KOS-EKO,

- Straż Miejska w Kościerzynie,

- Powiatowa Państwowa Straż Pożarna,

- Komenda Powiatowa Policji w Kościerzynie,

- Nadleśnictwo Kościerzyna.

Nagrody zostały ufundowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

DSC 8333 nowe DSC 8406 nowe DSC07000 nowe

Korzystamy z dofinansowania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

WFOSiGW wersja kolor-01