Festyn Ekologiczny na Rynku Kościerskim

DSC07688 nowe
Dnia 14 sierpnia 2017 roku na Rynku Kościerskim odbył się Festyn Ekologiczny.

Zarówno młodsi jak i starsi uczestnicy mieli okazję bliżej zapoznać się z zagadnieniami przyrodniczymi i ekologicznymi m.in. z właściwościami ziół czy rozpoznawaniem roślin leczniczych.

Dużą popularnością cieszyły się warsztaty układania bukietów z ziół, roślin leczniczych i zbóż oraz warsztaty papieru czerpanego – wykonywanie własnoręcznych dzieł z papieru lub ponowne wykorzystanie odpadów z ich wcześniejszej segregacji. Dzieci i młodzież mogli spróbować swoich sił w pracy z gliną m. in. poznali jej właściwości oraz możliwości wykorzystania tego naturalnego surowca.

Kolejną atrakcją były różne konkursy m.in. „koło fortuny" z gatunkami ryb słodkowodnych, quiz z rozpoznawania gatunków ptaków czy tablice przyrodnicze z dopasowaniem nazw roślin i zwierzą oraz z rozpoznawania tropów zwierząt leśnych itp.

DSC07693 nowe DSC07695 nowe DSC07700 nowe DSC07702 nowe DSC07704 nowe DSC07710 nowe DSC07712 nowe DSC07714 nowe DSC07716 nowe

Korzystamy z dofinansowania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

WFOSiGW wersja kolor-01