Dzień Babci i Dziadka w Wielkim Klinczu 2020

dzien babci i dziadka 1
23 stycznia 2020 r. do Sali Wiejskiej Parkowy Zakątek przybyło około 130 osób od juniorów do seniorów. Atrakcyjne warsztaty ekologiczne przygotowali Teresa i Jerzy Preisowie.

Do przeprowadzonych warszatów należą: „Od ziarenka do bochenka", podczas których bardzo liczna grupa dzieci i młodzieży wyrabiała ciasto drożdżowe, bez polepszaczy, formułowała bułeczki, strucle, a po wypieku i posmarowaniu własnoręcznie wyrobionym masłem wszyscy konsumowali. Uczestnicy warsztatów mieli okazję bliższego zapoznania się z zagadnieniami przyrodniczymi i ekologicznymi oraz wykonać prezent dla babci i dziadka. Podczas warsztatów papieru czerpanego wykonywali dzieła z makulatury – kartki ozdobne. Do atrakcji należały warsztaty wyrobu mydełek ekologicznych, podczas których Pani Teresa Preis zapoznała wszystkich z tajnikami produkcji. Podczas warsztatów zwracano uwagę na wartość ekologiczną i odżywczą wykonywanych produktów.

dzień babci i dziadka 2 dzień babci i dziadka 3 dzień babci i dziadka 4 dzień babci i dziadka 6 dzień babci  i dziadka 5