"Czas na grzyby"

P9220292
W związku z zaistniałą pandemią koronawirusa wystawa grzybów w tym roky wyglądała nieco inaczej. Z racji obostrzeń sanitarnych wystawa nie mogła odbyć się w tradycyjny sposób. Została przedształcona w zajęcia indywidualne w szkołach jak i zajęcia w terenie.

Na zajęciach w szkole wśród eksponatów były grzyby jadalne, takie jak borowiki, rydze, koźlaki, kurki, gąski, podgrzybki, niejadalne oraz trujące okazy, między innymi  muchomor cytrynowy, maślanka wiązkowa, krowiak podwinięty (olszówki), lisówka, czernidłak pospolity, itp. Organizatorzy zwracali szczególną uwagę na wyeksponowanie różnic między gatunkami jadalnymi i trującymi, aby uniknąć fatalnych w skutkach pomyłek w rozpoznawaniu. Udało się pokazać typowo rozwinięte owocniki trujących muchomorów np. cytrynowego, czerwonego.  

Zajęcie terenowe w lesie były dobrą okazją do zdobycia wiedzy o grzybach, ich różnorodności, niezmiernie ważnej roli jaką odgrywają w przyrodzie, szczególnie przyczyniając się do rozkładu martwej materii organicznej i dzięki temu biorąc udział w przepływie energii i krążeniu pierwiastków w ekosystemach. Celem zajęć było także uświadomienie potrzeby i sposobów ochrony tych organizmów.

 

Galeria:

12 14 15 9 chłopiec grzyby

 

Korzystamy z dofinansowania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

 WFOSiGW wersja kolor-01

 

facebook like logo 1 

 

logo glowne

 

Znaczek na rok
szkolny 2019/2020:

 znaczeklop

  

znak natury male

 

 

rodo-content-marketing-b2b